O FIRMIE

 O FIRMIE SBI

 

 

Firma SYSTEMY BIUROWE INTEGRACJA., jest oficjalnym przedstawicielem koncernu TOSHIBA TEC POLAND S.A. oraz NASHUATEC (grupa RICOH), światowych liderów w produkcji urządzeń wielofunkcyjnych. Współpracujemy też z dystrybutorami urządzeń Konica Minolta, Develop oraz Kyocera Mita. W biznesie kopiowania i drukowania działamy nieprzerwanie od ponad 15 lat.

 

Oferujemy rozwiązania od kontroli kosztów i kontroli dostępu, przez zarządzanie tworzonymi dokumentami, ich edycję aż po archiwizację. Nasze rozwiązania wspierają zarządzanie obiegiem informacji. Skupiamy się przede wszystkim na obniżaniu i kontroli kosztów kopiowania i drukowania dokumentów.  Jesteśmy w stanie dostarczyć odpowiednie rozwiązanie w celu zaspokojenia każdej potrzeby związanej z tworzeniem, przechowywaniem, zarządzaniem, monitorowaniem, drukowaniem i przesyłaniem dokumentów zarówno czarno-białych jak i kolorowych. Nasze produkty oferują wysoką wydajność i niezawodność jednocześnie przy intuicyjnej obsłudze.

 

            Dla naszych Klientów oferujemy wsparcie serwisu, a także przez grupę konsultantów systemowych będących wysoko kwalifikowaną grupą specjalistów z zakresu rozwiązań programowych i sprzętowych oraz analiz biznesowych. Dzięki takiemu podejściu nasz firma może oferować rozwiązania szyte na miarę i dokładnie odpowiadające potrzebom Klientów, gwarantując ich rozwój wraz z rozwojem biznesu naszych Klientów.

 

            Partnerstwo z firmą SYSTEMY BIUROWE INTEGRACJA jest gwarancją nie tylko nowoczesności i wysokiej jakości ale także profesjonalnego podejścia przy tworzeniu i oferowaniu rozwiązań szytych na miarę.

 

 

 

 

 

OFERTOWANE ROZWIĄZANIA

 

Sprzedaż i dzierżawa urządzeń wielofunkcyjnych

 

W ofercie firmy SBI znajdują się urządzenia wielofunkcyjne kolorowe i monochromatyczne zapewniające wydruk w formatach od A6 do A3 z prędkością do 135 stron na minutę. Dostawcami produktów i rozwiązań są koncerny RICOH, TOSHIBA oraz DEVELOP (grupa Konica Minolta).

 

Wszystkie oferowane urządzenia standardowo pozwalają na skopiowanie, wydrukowanie lub zeskanowanie dokumentów w trybie automatycznym wykorzystując sieć komputerową Klienta.

 

Dla Klientów mniej wymagających lub o ograniczonych możliwościach finansowych oferujemy urządzenia poleasingowe z gwarancją lub pełną umową serwisową już od 1500 zł netto. Istnieje również możliwość dzierżawienia urządzeń co pozwala rozłożyć koszt zakupu na okres 36 miesięcy.

 

Każdy oferowany produkt jest dopasowywany do indywidualnych potrzeb Klienta w zależności od wymagań w zakresie prędkości, wydajności oraz kosztów eksploatacji. Naszym zadaniem jest dobór rozwiązań niedrogich, a jednocześnie jak najbardziej funkcjonalnych. Możemy to realizować dzięki możliwościom wyboru urządzeń spośród trzech największych ich producentów.

 

Rozwiązania wydruku podążającego i poufnego

 

W związku z koniecznością ochrony danych w firmach i instytucjach publicznych wraz z dostawą urządzeń wielofunkcyjnych instalujemy oprogramowanie, które pozwala na pełną ochronę wydruku dokumentów. Wszystkie materiały mogą zostać wydrukowane tylko w momencie zalogowania się Użytkownika do urządzenia za pomocą pinu lub karty zbliżeniowej. Nie ma zatem możliwości aby dokumenty zostały przejęte przez osobę nieupoważnioną. Dodatkowo dzięki możliwości wydruku podążającego wysłane do druku dokumenty mogą być odebrane na dowolnym urządzeniu wpiętym w sieć informatyczną Klienta.

 

Serwis urządzeń – pełna umowa serwisowa

 

Każde urządzenie Klienta począwszy od prostej drukarki, skończywszy na profesjonalnych urządzeniach wielofunkcyjnych może być objęte pełną umową serwisową. Oznacza to, że w ramach opieki serwisowej ustalany jest koszt jednego wydruku A4, na który składają się dostawy materiałów eksploatacyjnych, wymiana części serwisowych oraz koszty związane z usługami serwisowymi  i dojazdem do siedziby Klienta. Takie rozwiązanie sprawia, że Klient może z bardzo dużą dokładnością oszacować miesięczne koszty eksploatacji urządzeń co znacznie ułatwia budżetowanie środków wydatkowanych na serwis. Dodatkowo specjalne oprogramowanie monitoruje pracę urządzenia i umożliwia wysyłanie bezpośrednio informacji na temat jego stanu (np. brak tonera, informacja o uszkodzeniu etc.).

 

 

Monitorowanie kosztów wydruku

 

Firma SBI oferuje rozwiązania zapewniające monitorowanie kosztów wydruku w przypadku urządzeń zarówno sieciowych, jak i lokalnych. Zainstalowanie oprogramowania monitorującego pozwala na pełną kontrolę nad wydrukami. Możemy zatem stwierdzić jakie urządzenia generują największe koszty, jakie są przeciążone lub niedociążone, jakie działy generują największe koszty związane z drukowaniem. Pozwala to w przyszłości na stworzenie dużo lepszej polityki zakupowej związanej ze sprzętem drukującym (już nie będziemy kupować najtańszych drukarek kiedy zobaczymy jakie generują koszty związane z ich eksploatacją). W efekcie kontrola nad wydrukami może doprowadzić do znacznego obniżenia kosztów związanych z eksploatacją urządzeń drukujących co na pewno będzie miało wpływ na finanse firmy, czy instytucji.

 

Audyty środowisk drukowania i kopiowania

 

W szczególnych przypadkach, gdzie koszty związane z drukowaniem i kopiowaniem są bardzo wysokie proponujemy naszym Klientom przeprowadzenie profesjonalnego audytu przez niezależną firmę consultingową. Dzięki audytowi Klient uzyskuje szczegółową informację na temat aktualnych kosztów związanych z infrastrukturą posiadanych urządzeń oraz dostaje raport jak zoptymalizować środowisko przetwarzania dokumentów.

 

Serwis urządzeń drukujących

 

Firma SBI specjalizuje się w naprawach drukarek laserowych HP, OKI, Samsung, Kyocera Mita, Brother i Lexmark. Mamy dostęp do części zamiennych oraz materiałów eksploatacyjnych wszystkich wymienionych producentów sprzętu, a na czas naprawy istnieje możliwość zainstalowania sprzętu zastępczego.

 

Oprogramowanie przeciwdziałające wyciekowi danych klasy DLP – Hyprovision

 

Jesteśmy partnerem producenta oprogramowania Hyprovision firmy BTC w zakresie jego oferowania i wdrażania. Oprogramowanie HV chroni przed utratą danych, zapobiega przypadkowym i celowym wyciekom danych gromadzonych w zasobach elektronicznych organizacji. Szczególnie istotne dane, takie jak dane finansowe, listy dostawców i odbiorców, umowy, dane osobowe, dokumentacje badawczo rozwojowe, czy inna wiedza techniczna powinny być chronione i nadzorowane przez wyspecjalizowane oprogramowanie takie jak Hyprovision. Dzięki tworzonym w ramach oprogramowania HV politykom bezpieczeństwa mamy możliwość zabezpieczenia danych poprzez znakowanie szczególnie ważnych plików, uniemożliwianie ich przenoszenia lub kopiowania, wysyłania poczty elektronicznej z wybranymi typami załączników. Wszelkie zdarzenia złamania określonych polityk bezpieczeństwa odnotowywane są w specjalnych logach co pozwala na szybkie ustalenie kto jest odpowiedzialny za ich złamanie. Dodatkowym atutem oprogramowania HV jest fakt zwiększania świadomości Użytkowników związanych z bezpieczeństwem danych.

 

 

 

 

Elektroniczny Obieg Dokumentów – eKancelaria

 

Wspólnie z producentem oprogramowania zarządzającego elektronicznym obiegiem dokumentów i ich archiwizacją eKancelaria firmą ZETO Koszalin oferujemy naszym Klientom (w szczególności jednostkom samorządu terytorialnego) rozwiązania spełniające wszystkie wymagania prawne w zakresie ustaw i rozporządzeń oraz zgodne z kodeksem postępowania administracyjnego. Oprogramowanie działa w oparciu o przeglądarkę internetową przez co jest prosty i intuicyjny w obsłudze. System pozwala na pracę z dokumentami zarówno tradycyjnymi, jak i elektronicznymi umożliwiając szybki dostęp do archiwizowanych zasobów. Dzięki zastosowanym narzędziom OpenSource zastosowana technologia zapewnia niższe koszty związane z zakupem oprogramowania. Oprogramowanie eKancelaria pozwala na obsługę korespondencji przychodzącej, obsługę korespondencji wychodzącej oraz posiada moduł obsługi spraw. Dodatkowo doskonale integruje się z ePUAP, pozwala na skanowanie i dołączanie plików w formie elektronicznej, wydruku kopert i nalepek adresowych, obsługę poczty elektronicznej, podpisu elektronicznego oraz możliwość wyszukiwania pełnotekstowego. Opcjonalnie można zainstalować dodatkowe moduły obsługi Rady Gminy / Miasta / Powiatu, moduł oceny pracowników samorządowych oraz moduł delegacji.

Wspólnie z firmą ZETO Koszalin organizujemy prezentacje systemu eKancelaria u Klientów lub zdalne co znacznie ułatwia proces poznawania produktu.

 

 

Oprogramowanie – budżet obywatelski

 

Od kilku miesięcy wspólnie z firmą ZETO Koszalin oferujemy oprogramowanie pod nazwą Budżet Obywatelski. System BO wspiera wszystkie etapy pracy nad budżetem obywatelskim tj. :

 

  1. Zgłaszanie przez mieszkańców propozycji projektów do budżetu
  2. Weryfikacja projektów
  3. Zatwierdzanie i przekazywanie projektów do głosowania
  4. Głosowanie on-line poprzez stronę www
  5. Odnotowanie głosów złożonych w formie papierowej
  6. Kontrola przebiegu głosowania
  7. Ustalanie wyników głosowania
  8. Statystyki i raporty z przebiegu prac
  9. Prezentacja on-line na stronie www przebiegu pracy nad procesem ustalania inwestycji realizowanych w ramach budżetu obywatelskiego

 

System oferowany jest w formie hostingu przy wykorzystaniu infrastruktury technicznej i środowiska DATA CENTER ZETO Koszalin.

 

 

 

 

 

 

 

Opieka informatyczna

 

Dynamiczny rozwój technologii informatycznych determinuje praktycznie wszystkich przedsiębiorców do nieustannej modernizacji stosowanych rozwiązań informatycznych. Wychodząc naprzeciw temu wyzwaniu chcemy zaproponować Państwu usługi informatyczne, które pomogą zachować ciągłość pracy przez zapobieganie, a nie tylko usuwanie skutków awarii.

 

Zakres oferowanych usług informatycznych :

 

- rozwiązywanie problemów na miejscu u Klienta oraz pomoc zdalna

- kontrola poprawności działania oraz aktualizacja i konserwacja systemów

- archiwizacja i backup danych

- serwis, usuwanie  awarii i naprawa sprzętu komputerowego

- kontrola poprawności działania oraz aktualizacja i konserwacja systemu

- doradztwo przy zakupie nowego sprzętu

 

Outsourcing IT

 

Outsourcing IT jest najlepszym rozwiązaniem dla firm, które chcą mieć stały dostęp do nowych technologii oraz wykwalifikowanych specjalistów nie inwestując własnych środków w sprzęt, personel i kosztowne szkolenia.

 

Główny zakres usług w ramach outsourcingu IT to:

 

- stałe wsparcie informatyczne – helpdesk IT

- administracja infrastrukturą informatyczną

- doradztwo w doborze i instalacja oprogramowania oraz sprzętu komputerowego

  projektowanie i wdrożenie nowych rozwiązań informatycznych

- archiwizacja danych

- dokonywanie przeglądów i konserwacji

- utrzymanie ciągłości pracy

 

Outsourcing IT może obejmować zarówno pełną obsługę techniczną naszego Klienta, jak również tylko wybrany zakres oferowanych usług. Firmy często korzystają z outsourcingu częściowego, przekazując firmie zewnętrznej niewygodne i nieopłacalne w utrzymaniu obszary.

 

Zarówno formę jak i obszar świadczonych przez nas usług w ramach outsourcingu IT, dostosowujemy indywidualnie po szczegółowej analizie potrzeb i wymogów Klienta.

 

 

 

 

 

 

 

Szkolenia

 

Oferujemy szeroki zakres szkoleń w tym :

 

- szkolenia w zakresie grafiki komputerowej i tworzenia stron WWW

- szkolenia z aplikacji biurowych Microsoft

- szkolenia z systemów IT

- szkolenia w zakresie bezpieczeństwa IT

 

Grafika komputerowa i tworzenie stron www

 

Zakres szkoleń tego działu obejmuje szereg zajęć związanych z programami Adobe Photoshop, Illustrator i Coreldraw oraz zagadnienia związane z projektowaniem stron internetowych. Ścieżka szkoleniowa skierowana jest do osób zainteresowanych rozwojem w kierunku grafiki komputerowej (wektorowej i bitmapowej). Jest to również idealna ścieżka dla tych, którzy chcą samodzielnie przygotować ulotki, edytować zdjęcia, projektować publikacje do druku czy też tworzyć nowoczesne strony internetowe, modyfikować je i uaktualniać w sposób łatwy i przyjemny. W zakresie projektowania stron internetowych, zajęcia z tego działu obejmują projekty przygotowane w programach Adobe Dreamweaver, Fireworks oraz Wordpress i Joomla.

 

Aplikacje biurowe

 

Zamysłem szkoleń z obszaru aplikacji biurowych jest szczegółowe omówienie programów takich jak: MS Excel, MS Access, MS Project, MS Word czy MS Powerpoint. Dzięki ich opanowaniu umiejętnie przygotujemy oficjalne pismo, stworzymy i wykorzystamy bazy danych, przeanalizujemy dane finansowe, stworzymy arkusze budżetowe oraz przygotujemy atrakcyjną i nowoczesną prezentację multimedialną.

 

Systemy informatyczne

 

Udział w tego typu szkoleniach umożliwia uczestnikom zdobycie praktycznej wiedzy z zakresu administracji, konfiguracji oraz instalacji zróżnicowanych systemów IT. Uczestnicy mogą liczyć na profesjonalne przygotowanie do zdania autoryzowanych egzaminów Microsoft i Novell, które umożliwiają uzyskiwanie uznawanych na całym świecie certyfikatów.

 

Bezpieczeństwo informacji

 

Grupa szkoleń związanych z zagadnieniami dot. bezpieczeństwa IT, dostarcza wiedzy z zakresu zasad pracy z informacjami chronionymi, niejawnymi oraz z danymi osobowymi. W grupie tej znajdują się również szkolenia dostarczające wiedzę związaną z bezpiecznym korzystaniem z zasobów internetu. W naszej ofercie znajdują się szkolenia kierowane do kadry zarządzającej, pracowników biurowych oraz w sposób szczególny personel działu IT.

 

 

 

Projektowanie stron internetowych

 

Projektujemy strony internetowe dla firm, które oczekują kompleksowej obsługi w postaci stworzenia strony www, wraz z systemem CMS i zaprojektowaną indywidualnie szatą

graficzną. Nasza firma oferuje projektowanie stron internetowych z wykorzystaniem nowoczesnych technologii. Każda wykonana przez nas strona internetowa posiada panel administracyjny (system cms) do zarządzania treścią znajdującą się na stronie czy też zdjęciami. Dla nas każdy klient jest nowym wyzwaniem, do którego podchodzimy indywidualnie, a co za tym idzie dokładamy wszelkich starań by projekt strony internetowej był unikalny, bez względu na to czy jest to wizytówka czy zaawansowana strona z bardzo rozbudowaną strukturą i dużą ilością funkcjonalności.

 

Projektowanie sklepów internetowych

 

Projektujemy sklepy internetowe nadając im indywidualny wygląd.

Wybieramy odpowiednią formę prezentacji produktów, tak aby sklep internetowy mógł skutecznie konkurować, jak i przynosić wymierne efekty dla państwa działalności. nasze sklepy internetowe są po prostu wygodne, profesjonalne i dopasowane do klienta.

 

• Tworzenie sklepów internetowych w technologii RWD (dostosowany do urządzeń

   mobilnych)

• Wersja mobilna dostosowana z osobna do telefonów i tabletów

• Indywidualny projekt sklepu internetowego

• Innowacyjne pomysły graficzne

• Sklepy w technologii Prestashop, osCommerce (obecnie uważane za najlepsze na rynku)

• Pełne wsparcie podczas instalacji oraz po jej zakończeniu

• Połączenie z systemami e-płatności

• Integracja z Allegro

 

Tworzenie aplikacji internetowych

 

Aplikacje internetowe są to programy, które uruchomione zostają na serwerach webowych. często funkcjonalność tych programów nie odbiega od tych zainstalowanych na komputerach, ale brak konieczności instalacji oraz możliwość ich uruchomienia na wielu różnych urządzeniach i z wielu różnych miejsc sprawia, że aplikacje internetowe są bardziej użyteczne i dopasowane do potrzeb klienta.

Dzięki aplikacjom webowym jesteśmy w stanie osiągnąć niemalże każdą funkcjonalność. Dokładamy wszelkich starań już od samego początku, aby dokładnie zrozumieć i przeanalizować to, co klient chce osiągnąć za pomocą aplikacji internetowej. Utrzymujemy kontakt na bieżąco przy procesie projektowania graficznego jak i wdrażania aplikacji.

W kwestiach spornych udzielamy porad i wnosimy swój własny wkład, aby Państwa aplikacje były jak najlepsze, a ich działanie płynne i intuicyjne. Naszą dewizą jest aby przyszli użytkownicy aplikacji wracali do niej chętnie i jak najczęściej, bo przecież właśnie to jest definicja udanego produktu.